Stüdyomuzda kişiye özel odalarda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitilmiş profesyonel uzman kadromuz ile el ve ayak sağlığı ile ilgili her konuda hizmet verilmektedir. Müşterilerimizin el, ayak ve tırnaklarındaki sorunlarının ağrısız ve acısız şekilde giderilmesi ve stüdyomuzdan hem estetik hem de sağlıklı el ve ayaklarla ayrılması başlıca hedefimizdir.


MEDİKAL EL & AYAK BAKIMI

Estetik ve sağlığa yönelik bir bakımdır. Stüdyomuzda, yüksek ısı sterilizasyonu, kimyasal dezenfeksiyon aletleri ve tek kullanımlık malzemeler kullanılarak hijyen bakımından hastane standartları saglanmaktadır. Bilinen manikür ve pedikür işlemlerinden farklı olarak el ve ayaklar su içinde bekletilmez ve doku kesme işlemi yapılmaz. Dolayısıyla tırnak kenarlarından alt dokulara enfeksiyon girişi ve sıvı sızıntısı engellenmiş olur. Medikal el ve ayak bakımında hijyenik şekilde tırnak kesimi ve dizaynı ,tırnak yüzeylerinin temizlenmesi ve parlatılması, tırnak kenarındaki partiküllerin ve yapışmış tırnak etlerinin giderilmesi, sertleşmiş derilerin yok edilmesi uygulamaları yer almaktadır. Tamamen tıbbi cihazların kullanıldığı özel freze uçları ile yapılan bu bakımlar ile hem estetik hem sağlıklı el ve ayaklara sahip olursunuz.

DİYABETİK AYAK BAKIMI

Diyabetik ayakların bakımında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Diyabetik kişilerin ayaklarında ortaya çıkan küçük problemler, ihmal edildikleri takdirde ciddi ikincil komplikasyonlara yol açabilmektedir. Diyabetik ayaklarda dolaşım bozukluğu ve his kaybı olabilir. Bu hastalara kesici makas ,pens ve sivri uçlu aletler kullanılmadan özel cihazlar ve uçlar yardımıyla bakım yapılmakta ve cildi besleyen özel ayak ürünleri önerilmektedir.

BATIK TIRNAK BAKIMI

3TO adı verilen tel sistemi ile batığın hastane ortamında çekilmesine gerek kalmaz. Tırnak kenarlarının askıya alınarak tırnak batmasının önlendiği bu sistem, kişinin sosyal hayatına engel olmaksızın, acı, ağrı hissetmeden tırnak batığını geçirmekte ve tekrar oluşmasını önlemektedir. Tel sistemi ile askıya alınan tırnağın batık noktasının tırnak yatağı ile teması kesilmekte tırnak yatağı ve uzayan tırnak sağlıklı yapıya, görüntüye kavuşmaktadır.Uzayan tırnakla birlikte tırnağın serbest ucuna doğru ilerleyen tel, periyodik aralıklarla uzmanlarımız tarafından çıkartılıp yeni bir ara tel ile daha geriden takılarak bakım ve iyileşme süreci tamamlanmaktadır.

NASIR BAKIMI

Baskı, yoğun ayak terlemesi, yanlış ayakkabı seçimi ya da basış bozuklukları nedeniyle oluşan nasır tabakaları, özel freze uçları ile acı vermeden temizlenir. Baskının (basıncın) oluştuğu bölgeler koruma altına alınarak yeniden nasır oluşumunu engellemeye yönelik bakımlar yapılır. Yapılan bakımları destekleyici koruyucu destek malzemeleri önerilir. Nasır bakımlarında periyodik bakımlar sonuca ulaşmak için çok önemlidir.


DEFORME OLMUŞ KALINLAŞMIŞ ve MANTARLI TIRNAK BAKIMLARI

Çarpma , darbe, baskı sonucu deformasyona uğramış, farklı nedenlerden dolayı şekli bozulmuş tırnaklar, yüzeyleri freze uçlarıyla inceltilerek tekrar şekillendirilmekte ve deformasyonları düzeltilmektedir. Tırnak mantarı ya da farklı sebeplerden dolayı kalınlaşmış tırnaklar ağrısız, acısız ve kanamasız olarak inceltilmekte eğer gerekiyorsa tırnak yatağının şeklini korumak, daha sonra oluşabilecek tırnak batığını da engellemek için jel tırnak uygulaması yapılarak, aynı zamanda tırnaklara estetik bir görünüm kazandırılabilir.

DERİ DEFORMASYON, SERTLEŞME ve KALINLAŞMA BAKIMLARI

Ayak tabanında dengesiz basınç dağılımı ya da sürtünme nedeniyle sertleşme ve kalınlaşmalar oluşmaktadır. Özel freze uçları ile ciltteki ölü tabakalar temizlenir ve uygun ürünlerle bakım tamamlanır. Kalınlaşmaların tekrar oluşmasını engellemek için basınç giderici destek malzemesi kullanılması gerekir. Düzenli, periyodik bakımlarla cilt canlı, pürüzsüz ve ince hale getirilebilmektedir.

ÇATLAK TOPUK BAKIMLARI

Topuklarda oluşan çatlaklar mikro organizmalar için vücuda giriş kapılarını oluştururlar ve estetik görünümün bozulması dışında sağlık için tehdit unsurudurlar. Bu çatlamalar bazen ağrılı olabilmekte ve çorap kullanımını bile zorlaştırabilmektedir. Düzenli aralıklarla yapılan inceltici bakımlar topuk çatlaklarının iyileştirilmesinde ve görünümün düzeltilmesinde çok etkilidir. Bakımların başarısını pekiştirmek için devamında mutlaka ayak derisini besleyici bakım ürünlerinin kullanılması gerekir.